mastercard

Huhu ha, huhu ha – niedziela niehandlowa nie jest zła!

2018-12-18 13:12:57

 

Na wielkie serce nie ma wyznaczonych dni, wrażliwym nie jest się tylko od święta. Od życzliwości, współczucia, przyjaźni nie bierze się zwolnienia. Na robienie DOBRA każda chwila jest… DOBRA!

 

27. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę niehandlową – po raz pierwszy sklepy i galerie handlowe podczas orkiestrowego grania będą zamknięte. Czy boimy się niehandlowej niedzieli? Skądże! Widzimy same zalety wyjścia z domu w styczniową niedzielę – nie zamykamy się na pomoc i siebie – możemy więcej czasu spędzić razem!

 

 

fot. Grzegorza Adamek

 

 

 

Galerie handlowe udostępniają przestrzeń

Galerie handlowe nie zamykają się w niedzielę, a jedynie sklepy na jej terenie. Nadal możemy skorzystać z przestrzeni rozrywkowej – kawiarenek, restauracji, kina i wielu innych atrakcji. Wiele galerii udostępniła także swoją przestrzeń dla wolontariuszy, a nawet organizowane są imprezy zamknięte czy część finałowych wydarzeń na ich terenie. Nie zabraknie także skarbon stacjonarnych w sklepach, które Sztaby mogą wystawiać już od piątku. Zatem Orkiestrowa zbiórka w realu będzie trwać nie jeden, a trzy dni! Podobnie, jak w poprzednich latach, do kwestowania dołącza Lidl, który w zeszłym roku zebrał w przeciągu 7 dni 3 mln złotych!

 

 

fot. Cezary Lewandowski

 

 

Historyczna chwila! Światełko do Nieba w nowej odsłonie!

Na początku grudnia, Jurek Owsiak ogłosił, że rezygnuje z fajerwerków podczas Finału. Nie myślcie jednak, że Światełko nie sięgnie gwiazd! Pozdrowimy Anioły jeszcze piękniej! Puścimy światło rozświetlając niebo. Nie możesz tego ominąć. Będzie niesamowicie pięknie! Co się wydarzy 13 stycznia 2019 roku, o godzinie 20:00? Przyjdź pod Pałac Kultury i Nauki i bądź świadkiem nowej tradycji. No i szykują się świetne koncerty!

 

 

fot. Łukasz Widziszowski

 

Może być nas jeszcze więcej!

Niehandlowa niedziela to doskonała okazja dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w dotychczasowych Finałach Orkiestry, ponieważ musieli pracować. Tym razem będzie inaczej! Czy jest wspanialszy powód do radości niż jeszcze większa ilość osób, która tego dnia będzie z nami? Nie ma! Jesteście częścią wspaniałej machiny, która rozprzestrzenia pomoc i cudowną postawę obywatelską. Jesteście naszym największym powodem do radości, do dumy, wzruszeń, niezapomnianych chwil.

 

 

fot. Michał Kwaśniewski

 

 

Tyle atrakcji w jednym miejscu!

Zima w mieście nie musi być nudna. 13 stycznia 2019 w całej Polsce czeka na Was masa atrakcji i zabawy. Skorzystajcie z tego czasu dynamicznie. Przez większość zimy nie dzieje się wiele i nie ma okazji do spędzania aktywnie wolnego czasu. W Orkiestrową niedzielę aż żal nie wychodzić z domu. Wspaniałe koncerty, kiermasze, licytacje, samochodowe rajdy, zajęcia sportowe…, pełno przyjaciół wokoło, niezliczona ilość uśmiechów. Endorfiny produkują szczęście na światową skalę! Dzień wolny w domu, przed telewizorem po ciężkim tygodniu w szkole i w pracy! Nie ma mowy! Letnia zadyma w środku zimy – najpiękniejszy karnawał czeka na Was! Musicie tylko wyjść z domu! Zabawa czeka dla wszystkich!

Z przeprowadzonych badań przez firmę IQS wynika, że aż 55% respondentów chce wziąć udział w koncertach, 49% chce zobaczyć światełko do nieba, a 48% uważa, że atrakcyjnym wydarzeniem jest zbiórka krwi. Niedziela niehandlowa będzie zatem doskonałą okazją do realizacji swoich planów pełnych orkiestrowych atrakcji!

 

 

fot. Michał Kwaśniewski

 

 

Same zalety zimy!

Wiecie, że mróz przyśpiesza spalanie tłuszczu? Według badań opublikowanych w czasopiśmie „Trends in Endocrinology & Metabolism” wszystko wskazuje na to, że chłód aktywuje tzw. brunatną tkankę tłuszczową, która sprzyja spalaniu kalorii.

A my doskonale wiemy, ze Finały Orkiestry to mnóstwo pyszności – smakowite kiermasze, słodkie szkolne kawiarenki, pyszne ciasta i wypieki. Nic tylko zajadać się! Nie odmawiajmy sobie, bo zwyczajnie się nie da! Mamy jednak na to sposób: spalamy kalorię pomagając!

Finał w plenerze doskonale wpłynie na Wasz organizm – sięgniecie po witaminę D, na której niedobory cierpimy zimą. Trzeba korzystać z chwili i łapać zimowe promienie słońca! Zarówno zima jak i witamina D wzmacnia także naszą odporność, a jeśli chcecie dodatkowo zahartować organizm to na pewno zagwarantują Wam to m.in. Orkiestrowe Morsy. Pamiętajcie też o endorfinie, adrenalinie, serotoninie i dopaminie – ruch na rześkim powietrzu spowoduje zwiększenie większej ilości hormonów szczęścia – niewątpliwie podwyższymy poprzeczkę pozytywnych emocji w Waszym duchu i ciele, w końcu Wasza obecność może pomóc innym!

 

 

fot. Igor Kohutnicki

 

 

Dobrze wiemy, że do pomocy nie trzeba Was namawiać.

26 lat Finałowego grania pokazało nam, że nie ma dla Was przeszkód, przez które nie chcielibyście pomagać. Co roku jesteśmy świadkami niesamowitych postaw, ogromnej, nie tylko wrażliwości, ale i odpowiedzialności za innych. Jesteśmy pewni, że w niedzielę niehandlową także będziecie z nami. Gramy bez focha, a Wy nie obrażacie się na świat, nie zamykacie się na problemy tylko wychodzicie im na przeciw. Kochacie zabawę, idziecie zawsze po powody do radości, dbacie o swój i innych uśmiech. Jesteście wszędzie, gdzie dzieje się DOBRO! 

 

 (Sylwia) 

 

fot. Łukasz Widziszowski